Aristokrat Sözlük+.
Aristokrat sözlük, uygarlık ve bilgi fışkıran asalet timsali bir ortam oluşturmayı hedefleyen bir sözlük+'dır.
391 yazarı var.

7 mayıs 2017 süleyman yeşilyurt'un atatürk ve kızı hakkındaki iddiası

1
1.
ön açıklama: karakter sınırlaması yüzünden başlığı bu kadar kısaltabildim.

sol haber portalı'nın haberine göre tvnet adlı televizyon kanalında yayınlanan derin tarih adlı programın 7 mayıs 2017 tarihli yayınına katılan süleyman yeşilyurt adlı bir yazar konuşmasında şunları söyler:
Sürprizbozan'ı aç/kapat

mustafa kemal izmir'de bir müsamerede afet inan'ı görür. afet inan'ın alımlı çalımlı hâlini görünce babası ziraat müdürü ismail hakkı bey'i çağırtılar. der ki “ben kızınızı manevi evlat almak istiyorum”. şimdi burada doğruları konuşmak lazım. manevi evlat kimdir? bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir ziraat müdürü'nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. hem ziraat müdürü'nün hem milletvekili'nin kızını almak, eli vicdana koyacağız. afet inan, latife uşşakizâde'den sonra çankaya'nın çağlayanıdır. afet inan, hiçbir zaman manevi evlat değildir. çankaya'nın nikâhsız firts lady'sidir.


haber için: http://haber.sol.org.tr/toplum/video...
3 0 gibi0
esdemirei


(#36183) 1 yıl önce

önceki 3 entry
5.
17 mayıs 2017 tarihinde tutuklu sanık süleyman yeşilyurt ve firari sanık hasan akar'a 2,5-7,5 yıl arası hapis cezasına çarptırılması istendi(*: 1).

kaynaklar:
1) sol haber portalı: 'atatürk'e hakaret' soruşturmasında yeni gelişme (17 mayıs 2017) - http://haber.sol.org.tr/toplum/atatu...
1 0 gibi0
esdemirei


(#36638) 1 yıl önce

6.
süleyman yeşilyurt'un avukatının tahliye talepli dilekçe mahkeme tarafından reddedildi. avukat 2001 yılında atatürk'ün gönül galarisi isimli kitap çıkardığını, o dönemde şikâyet konusu yapılmadığını belirterek, 16 yıl sonra aynı konuyla ilgili soruşturma başlatılmasını eleştirdi.dilekçede yazanlar şu şekildedir:
Sürprizbozan'ı aç/kapat

müvekkilim 68 yaşında hayatında yaşamadığı bu çirkin kumpasın mağduru edilerek haksız yere karalanmıştır. bu dünyanın ebediyeti de elbet vardır, iftira atarak, karalayarak birilerine yaranarak bir insanın hayatıyla oynamak elbet gün gelir cezasını bulur. müvekkilim yaşlı ve yüksek tansiyon hastası ve cezaevinde kaldığı her an onun hayatını ciddi şekilde sıkıntı yaşamasına sebebiyettir. elbette bunlara sebebiyet verenlerde sorumludur. müvekkilimin tutukluğu tedbir olmayıp, şuan mahkumiyettir. ankara’da ikamet eden müvekkilimin bu haksız tutuklama ile aile ve sosyal yaşamı adeta mahvedilmiştir. müvekkilim günlerce televizyon ekranlarında kaçtı, kaçıyor denilerek adeta psikolojik tramvaya sokulmuştur. müvekkilim kaçmamıştır, kendisi gelip teslim olmuş, bu konuda açıklama yapmış ve dürüst bir kişilik olduğunu alenen ortaya koymuştur.


kaynaklar:
1) sol haber portalı: mustafa kemal'e hakaret eden yeşilyurt'un tahliye talebine ret (18 mayıs 2017) - http://haber.sol.org.tr/toplum/musta...
2 0 gibi0
esdemirei


(#36639) 1 yıl önce

7.
hiçbir terbiye veya ahlak kurallarına sığdıramadığım, içi boş ve mesnetsiz iddialardır.

(bkz: boş teneke çok tıngırdar)
2 0 gibi0
kozmos


(#36640) 1 yıl önce

-2 entry
1
© copyright 2012 - 2017 sözlük artı

Adminler:

tahta fobisi olan öğretmen

Modlar:

internal server errormelodialagertha

Tanıtım Uzmanı:

Henüz hiçbir tanıtım uzmanı bulunmuyor.

Aristokrat Sözlük+ Kuralları

  1. sözlük+ genel kuralları'na ek olarak:
  2. Aristokrat sözlük+'da kurallar formatı kesin çizgilerle belirlemez. Ne tür içeriğin istenmediğine dair bir fikir verir. Moderasyonda esas, yönetimin kalite anlayışıdır.
  3. Anket başlıkları açılması tercih edilmez. Anket başlıkları için Anket Sözlük+'ya kaydolun.
  4. Entry'lerin tanım veya tanım devamı niteliğinde olması, bilgi veya deneyim içermesi zorunludur.
  5. Irkçı, cinsiyetçi, ayrımcı ifadeler ve imalar içeren entry'ler ve bu gibi entry'lere davet niteliğindeki başlıklar uçurulur.
  6. Sadece kısa cümlelerden ibaret entry'ler giriyor olmanız uzun vadede aristokrat sözlük+'dan birkaç günlüğüne uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.
  7. Aristokrat Sözlük'de sataşmalar hoş karşılanmaz. Seviyeden ödün veren tartışmalarda, iki yazarın da cevap niteliğinde yazılmış tüm entry'leri hakaret şartı aranmaksızın silinir.
  8. nickaltı başlıkları yasaktır.
devamını oku

Teknoloji+

Teknoloji Dünyasından Gelişmeler