Aristokrat Sözlük+.
Aristokrat sözlük, uygarlık ve bilgi fışkıran asalet timsali bir ortam oluşturmayı hedefleyen bir sözlük+'dır.
392 yazarı var.

şehit cenaze törenlerinde segâh tekbiri getirilecek

1
1.
içişleri bakanlığı'nın şehit cenaze törenleriyle ilgili 81 ile gönderdiği yazıda gerçekleşecek olan durum. yazıya göre 1932 yılından bu yana protokol cenazelerinde resmi marş olarak çalan frederic chopin'in marche funèbre (cenaze marşı) yerine ıtri'nin segâh tekbiri getirilecek.

yazının tam hâli şu şekildedir: "içişleri bakanlığı mensubu her rütbe ve görevdeki muvazzaf ve yükümlülerden şehitler ile güvenlik korucularından şehitleri, ebedi yolculuklarına uğurlarken törenlerde ti işaretinin verilmemesi, saygı duruşunda herhangi bir çalgı aleti çalınmayarak sessizlik sağlamak suretiyle icra edilmesi esastır. şehitliğin maneviyatına ve milletimizin gönlündeki yerine uygun olarak şehit cenazelerinde ihtiram (saygı) yürüyüşü, ıtri’nin segâh tekbiri ile yapılacaktır. vefatları halinde tören yapılan diğer içişleri bakanlığı mensupları için de aynı usul ve esaslara uyulacaktır."

kaynaklar:
1- cumhuriyet gazetesi: "85 yıllık cenaze marşı bitti, segâh tekbiri geldi" (12 eylül 2017) - http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber...
2 0 gibi0
esdemirei


(#56787) 9 ay önce

1
© copyright 2012 - 2017 sözlük artı

Adminler:

tahta fobisi olan öğretmen

Modlar:

internal server errormelodialagertha

Tanıtım Uzmanı:

Henüz hiçbir tanıtım uzmanı bulunmuyor.

Aristokrat Sözlük+ Kuralları

  1. sözlük+ genel kuralları'na ek olarak:
  2. Aristokrat sözlük+'da kurallar formatı kesin çizgilerle belirlemez. Ne tür içeriğin istenmediğine dair bir fikir verir. Moderasyonda esas, yönetimin kalite anlayışıdır.
  3. Anket başlıkları açılması tercih edilmez. Anket başlıkları için Anket Sözlük+'ya kaydolun.
  4. Entry'lerin tanım veya tanım devamı niteliğinde olması, bilgi veya deneyim içermesi zorunludur.
  5. Irkçı, cinsiyetçi, ayrımcı ifadeler ve imalar içeren entry'ler ve bu gibi entry'lere davet niteliğindeki başlıklar uçurulur.
  6. Sadece kısa cümlelerden ibaret entry'ler giriyor olmanız uzun vadede aristokrat sözlük+'dan birkaç günlüğüne uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.
  7. Aristokrat Sözlük'de sataşmalar hoş karşılanmaz. Seviyeden ödün veren tartışmalarda, iki yazarın da cevap niteliğinde yazılmış tüm entry'leri hakaret şartı aranmaksızın silinir.
  8. nickaltı başlıkları yasaktır.
devamını oku

Dehşet+

Türkiye'nin uykusuzluk kaynağı