Aristokrat Sözlük+.
Aristokrat sözlük, uygarlık ve bilgi fışkıran asalet timsali bir ortam oluşturmayı hedefleyen bir sözlük+'dır.
392 yazarı var.

heykelimi yapmışlar, çok üzüldüm

1
1.
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın ato congresium'da gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısı'nda kullandığı bir ifade. tam hâli şu şekildedir: "bazı belediyelerimiz şahsımın heykelini yapmışlar. tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. değerli arkadaşlar bu bizim değerlerimize terstir. ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum. bundan sonra lütfen bu yanlışlara düşmesinler. ben heykelimin yapılmasını istemiyorum, heykel değil hizmete yönelik eserler yapsınlar. bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bilsinler."

kaynaklar:
1- birgün gazetesi: "erdoğan: belediyecilikte kendimizle yarışıyoruz" (13 eylül 2017) - https://www.birgun.net/haber-detay/e...
2 0 gibi0
esdemirei


(#56803) 9 ay önce

1
© copyright 2012 - 2017 sözlük artı

Adminler:

tahta fobisi olan öğretmen

Modlar:

internal server errormelodialagertha

Tanıtım Uzmanı:

Henüz hiçbir tanıtım uzmanı bulunmuyor.

Aristokrat Sözlük+ Kuralları

  1. sözlük+ genel kuralları'na ek olarak:
  2. Aristokrat sözlük+'da kurallar formatı kesin çizgilerle belirlemez. Ne tür içeriğin istenmediğine dair bir fikir verir. Moderasyonda esas, yönetimin kalite anlayışıdır.
  3. Anket başlıkları açılması tercih edilmez. Anket başlıkları için Anket Sözlük+'ya kaydolun.
  4. Entry'lerin tanım veya tanım devamı niteliğinde olması, bilgi veya deneyim içermesi zorunludur.
  5. Irkçı, cinsiyetçi, ayrımcı ifadeler ve imalar içeren entry'ler ve bu gibi entry'lere davet niteliğindeki başlıklar uçurulur.
  6. Sadece kısa cümlelerden ibaret entry'ler giriyor olmanız uzun vadede aristokrat sözlük+'dan birkaç günlüğüne uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.
  7. Aristokrat Sözlük'de sataşmalar hoş karşılanmaz. Seviyeden ödün veren tartışmalarda, iki yazarın da cevap niteliğinde yazılmış tüm entry'leri hakaret şartı aranmaksızın silinir.
  8. nickaltı başlıkları yasaktır.
devamını oku

Teknoloji+

Teknoloji Dünyasından Gelişmeler