Aristokrat Sözlük+.
Aristokrat sözlük, uygarlık ve bilgi fışkıran asalet timsali bir ortam oluşturmayı hedefleyen bir sözlük+'dır.
392 yazarı var.

12 eylül 2017 halk plajında bira içen iki kadının gözaltına alınması

1.
zonguldak'ın halka açık kapuz halk plajı’nda meydana gelen olaydır. 18.00 sularında bir kadın arkadaşı ile birlikte plaja giden s.ç. burada otururken önce güvenlik görevlisinin sözlü tacizine uğradı. ardından da plaja çağrılan polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. polis s.ç. ve arkadaşı hakkında çevreye rahatsızlık verdikleri suçlamasıyla para cezası kesti.

olayla ilgili s.ç. şunları söyledi: "mesai çıkışı arkadaşımla zonguldak kapuz halk plajı'nda otururken, oranın güvenlik görevlisi olduğunu söyleyen biri tarafından sahilde bira içmenin yasak olduğu gerekçesi ile sert bir dille uyarıldık. asıl bize rahatsızlık verenin kendisi olduğunu, sahilin kamu malı olduğunu, burada kimseyi rahatsız etmeden içki içmenin yasaklamanın hiçbir mantığı olmadığını, bunun yerine çevreye gerçekten rahatsızlık veren insanların uyarılması gerektiğini anlatmaya çalıştık." bu itirazlarını dile getirmeleri üzerine güvenlik görevlisi s.ç.'ye "bayan olmasanız kolunuzdan tuttuğum gibi tekme tokat dışarı atardım" diye çıkıştı. bundan sonra yaşananları s.ç. şöyle anlattı: "biz de kadın olduğumuz için yapılması gerektiğini düşündüğü uygulamadan imtina etmemesini söyledik. şefi olduğunu söyleyen kişiyi çağırdı. aynı şekilde sahilin belediyeye ait olduğunu ve sahilde içki içmenin yasak olduğunu söyledi. biz de böyle bir yasağın hukuki olmadığını, plajın herkese ait olduğunu söyledik. bu görevliler tarafından 155 arandı. polis geldiğinde denizdeydim. ismim anons edildi. sahilde polisler tarafından arkadaşımla beraber hakkımızda çevreyi rahatsız etmekten ihbar olduğu gerekçesiyle önce zonguldak atatürk devlet hastanesi'ne muayeneye, sonrada karaelmas polis merkezi amirliği'ne götürüldük. orada alkol promili ölçümü yapıldı. arkadaşımda sıfır, bende elli promil alkol ölçümlendi. ikimize de alkol almaktan değil çevreye rahatsızlık vermek gerekçesiyle 109 tl idari para cezası kesildi ve bunu imzalamaya zorlandık. cezaya itiraz ettik, imzadan imtina ederek karakoldan ayrıldık."

s.ç. maruz kaldıkları muamelenin kabul edilemeyeceğini, sorumlular hakkında hukuki başvurularda bulunacağını belirtti.

kaynaklar:
1- : "zonguldak halk plajında iki kadın bira içtikleri için gözaltına alındı" (13 eylül 2017) - https://www.birgun.net/haber-detay/z...
2 0 gibi0
esdemirei


(#56804) 9 ay önce

1
© copyright 2012 - 2017 sözlük artı

Adminler:

tahta fobisi olan öğretmen

Modlar:

internal server errormelodialagertha

Tanıtım Uzmanı:

Henüz hiçbir tanıtım uzmanı bulunmuyor.

Aristokrat Sözlük+ Kuralları

  1. sözlük+ genel kuralları'na ek olarak:
  2. Aristokrat sözlük+'da kurallar formatı kesin çizgilerle belirlemez. Ne tür içeriğin istenmediğine dair bir fikir verir. Moderasyonda esas, yönetimin kalite anlayışıdır.
  3. Anket başlıkları açılması tercih edilmez. Anket başlıkları için Anket Sözlük+'ya kaydolun.
  4. Entry'lerin tanım veya tanım devamı niteliğinde olması, bilgi veya deneyim içermesi zorunludur.
  5. Irkçı, cinsiyetçi, ayrımcı ifadeler ve imalar içeren entry'ler ve bu gibi entry'lere davet niteliğindeki başlıklar uçurulur.
  6. Sadece kısa cümlelerden ibaret entry'ler giriyor olmanız uzun vadede aristokrat sözlük+'dan birkaç günlüğüne uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.
  7. Aristokrat Sözlük'de sataşmalar hoş karşılanmaz. Seviyeden ödün veren tartışmalarda, iki yazarın da cevap niteliğinde yazılmış tüm entry'leri hakaret şartı aranmaksızın silinir.
  8. nickaltı başlıkları yasaktır.
devamını oku

Anket+

Yavru kediye isim önerileri sözlüğü