Ayı Sözlük+



.
1.
yalnızca elinizde iki fünyeyi ve kibritleri kullanarak 45 dakika zaman tutmanız gerekiyor. her bir fünyenin tamamen yanması tam 1 saat sürüyor. peki, 45 dakikayı nasıl ölçersiniz?
1 0 RÖAA!!0
esdemirei


(#56826) 6 gün önce

2.
çok basit değil mi? fünyelerden bir tanesinin dörtte birini keser atarım. kalanı 45 dakikada yanar. yanlış mı düşünüyorum.

fünyenin dörtte birini kesmek için;

önce ortadan ikiye katlarım, sonra o iki katı da tam ortasından ikiye katlarım. fünyenin uç kısımlarına yakın olan kat yerlerinin birinden kestiğimde dörtte biri kesilmiş olur.

ya da tuzak soruydu ve tuzağa düştüm. yoksa kibriti sürteceğim bir kibrit kutum yok mu? ya da kolumdaki saate de bakabiliyor muyum? böyle saçma cevapları varsa cevap yazdığım için utanacağım.
3 0 RÖAA!!0
hamlet


(#56866) 6 gün önce

3.
1 0 RÖAA!!0
raistlin


(#56948) 5 gün önce

1
© copyright 2012 - 2017 sözlük artı

Adminler:

baba ayı

Modlar:

esdemirei

Tanıtım Uzmanı:

Henüz hiçbir tanıtım uzmanı bulunmuyor.

Ayı Sözlük+ Kuralları

  1. sözlük+ genel kuralları'na ek olarak:
  2. Ayı Sözlük+'da hemen her konuda, kış uykusundan erken uyandırılmış bir ayının siniriyle başlık açıp girdi girebilirsiniz.
  3. Girdilerin harfi harfine tanım içermesine gerek yoktur ancak sohbet odasındaymışçasına da yazılmamalıdır. Bir tutam bilgi, biraz şahsi görüş veya gözlem içeren girdi gayet dozunda olacaktır.
  4. Ayı Sözlük+'da gerçek bir kişiye veya yazara yönelik aşağılama, sataşma, hakaret olarak algılanabilecek potansiyelde, ya da cevap girdisi olabilecek nitelikte girdileriniz şikayet üzerine veya admin/mod değerlendirmesi sonucu silinebilir.
  5. Ayı Sözlük+'da nick altı ve şahıs başlığı yasaktır.
  6. Sözlük Artı'daki herhangi başka bir sözlük+'dan sık olmayacak aralıklarla içerik paylaşılabilir.
devamını oku

Ayı+'da Bugün En Çok Entry Yazanlar

esdemirei

Ayı+'da Bugün En Çok "RÖAA!!" Denilenler

Şiirhane+

Herkes için şiir.