Edepsiz Sözlük+.
Dilediğiniz kadar edepsizleşebileceğiniz, içinize attığınız tüm isteklerinizi dışarı yansıtabileceğiniz muhteşem sözlük+
38 yazarı var.

evli biriyle birlikte olmak

1
1.
çok da sorun değildir aslında. aslında büyük bir sorundur.

bunu şöyle açıklamak gerekiyor, evet evli birisiyle birlikte olmak normal bir şey değil fakat bu evli olanın sorunu.

karşı taraf evli olduğu halde sözünü tutmuyor ve siz evli değilsiniz ve birisine söz vermemişsiniz
1 1 AMARIM!0
genital-bolge


(#50004) 2 yıl önce

2.
sırf başlığa gelip kusmak için yazar oldum bunu gireyim bu gibi bir başka başlık için tekrar kayıt olmaya gelirim.

neyse.

minimum, asgari 1, maksimum 2 adet kars kaşarı, konya gavatı içeren durumdur. ailevi değerleri hiçe saymak, kişinin kendine olan saygınlığını ayaklar altına almasıdır. şu açıdan bakılabilir olaya, daha hissedilebilmesi açısından;

küçük olmasa da çok da büyük olmayacak yaşta bir çocuksunuz, dünyayı yeni tanımlıyor ve anlamaya çalışıyorsunuz kısaca hayatınızın en güzel devrindesiniz. babanız gözünüzde bir prens, anneniz de karlar kraliçesi olsun. olmasın değil muhakkak benzeri bişey düşünmüşsünüzdür onların hakkında. neyse. sonra, o babanızın, o arkanızda duran güçlü ve kuvvetli, güvenilir dağın birden 180 derece dönüşüne tanıklık ettiğinizi, annenizi belki yıllardır aldattığını öğrendiğinizi, bunlar duyulduktan sonra da (olmayacak iş değil) annenize şiddet uyguladığını düşünün. bir kız çocuğu için bu, baştan bir defa erkek cinsine olan güveni sarsmayacak mıdır? hayata dair yerleştirmeye çalıştığı kalıpların yanlış şekillenmesine yol açmayacak mıdır?

ya da annenizin, babanızı aldattığını belki. bir erkek olarak baştan zaten türk toplumunda yaşıyor olduğunuzdan mütevellit(kimse hebe hübe etmesin öyle amk) bir şekilde başınız önünüze eğilecektir.

yani bu durum evli olan kişinin sorunu olduğu kadar, evli olan kişiyle birlikte olmayı düşünüp bunları düşünmeyen kişinin de sorunudur. ona laflar hazırladım. yazmayacağım yoksa girdi patates olur bir de avukat aramayalım.
3 0 AMARIM!1
baba-ayi


(#50006) 2 yıl önce

3.
birlikte olmakla arkadaştan öte bir ilişkiye girmekse haz etmediğim durumdur. bu durum, direk boşanmaya ve varsa yaşça küçük çocukların ruh sağlığını etkilemektedir.
1 0 AMARIM!0
esdemirei


(#50011) 2 yıl önce

4.
eğer evli olan tarafların ikisinin de rızası varsa normal durum. fakat eşinden gizli olarak bir başkasıyla ilişki yaşayan insan karaktersizdir.

hatta bu durumda karaktersiz olmak için evli olmanıza gerek de yok. aldatmak yeterli.

gelelim evli bireyle birlikte olan şahsa.
bu kişi karşısındakine, eşinden boşan benimle ol gibi bir yaklaşımda bulunuyorsa aldatandan daha karaktersizdir. öyle bir arzusu yokken sadece keyfine bakıyorsa da kabahati yok denemez. "sonuçta herkes kendi davranışlarından sorumlu ve ben aldatan kişi değilim." mantığı pek işe yaramaz. aldatılan kişiye karşı olduğu kadar aldatan kişiye karşı da suçludur. hem de ahlaki zırvalıklardan ötürü değil.

tabi buradaki suç herhangi bir cezayı başkasının kesebileceği türden bir suç değil. fakat insanlığa karşı işlenen bir suç. hiç değilse gidip birlikte olunan kişinin eşi bir şekilde haberdar edilebilir. zorunluluk değil, fakat insanlık. sonuçta hiçkimse karakterli ya da masum olmak zorunda da değil.

bana göre özellikle güzel duyguların istismar edilmesi her koşulda suçtur. ve ortada bir emeğe saygısızlık olduğunu görebilmek için sanırım en azından bir kez eşiniz ya da evleneceğiniz insan tarafından aldatılmanız gerekiyor.

ayrıca buna çok takıldım belirtmek istiyorum: kız çocuklarının erkeklere karşı önyargılı ve güvensiz yaklaşması bence çok daha doğru olacaktır. çünkü erkekler hiçbir zaman kadınların hayalindeki gibi değil. tıpkı kadınlara ön yargılı yaklaşılması gerektiği gibi. iki cinsiyet de yeri geldiği zaman birbirinden fahişe. hem de yaşayıp görülmeden anlaşılamayacak kadar.
4 0 AMARIM!0
hamlet


(#50028) 2 yıl önce

5.
2 0 AMARIM!0
raistlin


(#50033) 2 yıl önce

1
Edepsiz Sözlük+, admini uzun süre faal olmadığı için geçici olarak kilitlenmiştir. Yeni içerik eklenemez.
© copyright 2012 - 2017 sözlük artı

Adminler:

iki şehrin hikayesigenital bölge

Modlar:

Henüz hiçbir mod bulunmuyor.

Tanıtım Uzmanı:

world wide web

Edepsiz Sözlük+ Kuralları

  1. sözlük+ genel kuralları'na ek olarak:
  2. Taciz vb konularda durum ne olursa olsun kadının beyanı esas alınacak ;)
  3. Homofobi ve cinsiyet düşmanlığı içeren entryler yasaktır
  4. Bunların dışında özgürce yazabilirsiniz!
devamını oku

BirSorumVar+

Formatı gözlerinden öpen soru cevap sözlüğü