Teknoloji Sözlük+.
Teknoloji Dünyasından Gelişmeler ve Yenilikler ile Teknoloji Sevdalılarının Buluşma Noktası
140 yazarı var.

whatsapp business

1.
bugün whatsapp'dan gelen e-posta ile test kullanıcısı olarak davet edildiğim fakat deneyip denememek konusunda kararsız kaldığım whatsapp'ın yeni uygulaması

gelen e-posta tamamen ingilizce bir metin ve yine ingilizce iki pdf dosyasından oluşuyor.

şöyle bir sorun var e-postadan anladığım kadarıyla şu an bunu test etmek istersem şu an bununan sohbetlerim taşınacak ama bunun geri dönüşü yapılamıyor. yani eğer business kullanmaya başlarsam kişisel whatsapp'a geri dönüş yapılamıyor.

play store uygulama test sayfası: https://i.hizliresim.com/jQ1y6j.png

e-posta'da bulunan ilk pdf: https://i.hizliresim.com/8N2Yak.png

e-posta'da bulanan son pdf: https://i.hizliresim.com/Dy67Yl.png

e-posta içeriği:
Sürprizbozan'ı aç/kapat

hello!

ı’m happy to let you know that you have been selected as an early tester for our whatsapp business product, which is a dedicated, stand-alone app for your android phone. ıt’s free to download and you can get started using it right away. you will be able to move your chats from your existing business account over to the new account, and take advantage of new features designed to help you manage your business on whatsapp.

to accept this invitation, all you need to do register. since our business product is not yet available for general release to the public, you agree that by participating in this test, you will keep strictly confidential your participation in, experience with, and information about the trial version of the whatsapp business app. ıf you have questions, feedback, or want to report any issues, please only email http://smb@support.whatsapp.com or tap “contact us” in the whatsapp business app itself. please do not respond to this email. we are very excited by the opportunity to have you join this test of our new business product!

get started:
download whatsapp business app, and register using the google play account email address and the phone number you provided in the survey you filled out.

link to download whatsapp business: https://play.google.com/apps/testin...

you will be able to migrate your chats over from an existing whatsapp account, but please note that they cannot be migrated back to the original account. for more information on how to back up your chats, please see the faq here: https://faq.whatsapp.com/en/android/...
you can manage your personal and business whatsapp apps on your phone. there are multiple options, refer to the attached document “managing personal and business apps” to choose whatever setup is easiest for you and your business.
features to test:
by downloading whatsapp business, you are able to test: business profile, chat migration, auto responses, analytics.
you can refer to the attached document “whatsapp features to test” for information on all our new features, and how to test them.
note: you need to keep your business account in good standing. ıf enough users block you or mark you as spam, we will remove your access to whatsapp as we do on whatsapp today.
best,
sandy banerjee
product marketing manager, whatsapp business productsedit: https://i.hizliresim.com/bLMRrG.jpg
2 0 WOW0
world_wide_web


(#57453) 1 yıl önce

2.
şu an uygulamanın apk'sı indirilse dahi telefon numaranız doğrulanmadan hesabınızı taşıyamıyorsunuz.

bu şu demek oluyor; halihazırda whatsapp kullanıcısı olmanız ve aynı zamanda whatsapp tarafından yetkilendirilmiş olmanız gerekiyor.

şu an whatsapp şirketler özelliğini deneyen ilk kişilerden biri oldum ve normal whatsapp'dan pek farkı olmadığını söyleyebilirim.

bu arada gözüme çarpan farklılıklar şunlar: https://i.hizliresim.com/bLMRrG.jpg

örneğin uzakta mesajı özelliği, otomatik cevap gibi bir şey. belirli bir saat içinde mesaj atanlara otomatik mesaj gönderilmesi sağlanabiliyor.

facebook sayfalar tadında olmuş diyebilirim.
2 0 WOW0
world_wide_web


(#57461) 1 yıl önce

3.
başta haber firmaları olmak üzere çoğu kurumun kullanacağı whatsapp özelliği. normal whatsapp'tan ne tür ayrıcalığı olduğunu merak etmekteyim.
2 0 WOW0
esdemirei


(#57463) 1 yıl önce

4.
mesajların geri yüklenmesi konusunda da mesajları yedekleme seçeneği olduğunu söylemiş. yani yedekleyerek business hesabına aktarırsan sonra o yedekleri kişisel hesabına tekrar yükleyebilirsin. bunun için sık sorulan sorulara bakın demiş. ilginç. muhtemelen bir boka yaramayacak uygulama.

lazım diil ki amk mail diye bir şey var zaten. onu da geçtim skaype var. ya da şirketlerin özel iletişim platformları falan... ne işe yarayacak anlamadım tam.
3 0 WOW0
hamlet


(#57468) 1 yıl önce

5.
4 ekimde ortaya çıkmasına rağmen anlayamadığım şekilde hiç bir sitede bununla ilgili haber bulunmuyor.

sadece webtekno'da haberi var fakat onlarda benim burada paylaştığım görselleri izinsiz kullanarak haber yapmışlar yani şu ana kadar whatsapp business ile ilgili internete düşen tek sızıntı bu başlık denebilir.

haber: http://www.webtekno.com/whatsapp-in-...

whatsapp business'e dün gönderdiğim e-posta sonucu whatsapp'dan biraz sert bir geri dönüş aldım.

whatsapp business'da şirketimi nasıl onaylayabileceğimi, bunun için neler yapılması gerektiğini sorduğumda şöyle bir cevap geldi.

sizi test programına almamız, şirketinizi onaylayacağımız anlamına gelmez. şu an şirketleri onaylamak için henüz bir yöntem bulamadık. ilerleyen zamanlarda bilgi vereceğim.

Sürprizbozan'ı aç/kapat

ingilizce'm mükemmel olmadığı için ufak çeviri hataları olabilir

3 0 WOW0
world_wide_web


(#57472) 1 yıl önce

1
© copyright 2012 - 2017 sözlük artı

Adminler:

world wide web

Modlar:

techman

Tanıtım Uzmanı:

Henüz hiçbir tanıtım uzmanı bulunmuyor.

Teknoloji Sözlük+ Kuralları

  1. sözlük+ genel kuralları'na ek olarak:
  2. Başlıklar teknoloji ile alakalı 'marka, terim, site veya anket' olmalı.
  3. Entryler; tanım, haber veya gelişme içermelidir. İsteğe bağlı olarak yorum eklenebilir.
  4. Entryler gerçeğe uygun olmalıdır ve gerektiğinde kaynak belirtilebilir olmalıdır. Troll entry girilemez.
  5. Entrylerin kısa olması tercih edilmez fakat girilebilir.
  6. Crack dosyası, torrent gibi paylaşımlar yasaktır.
  7. Argo, küfür ve smile, gereksiz kullanımı yasaktır.
devamını oku

Teknoloji+

Teknoloji Dünyasından Gelişmeler