Sözlük Artı.
(54) script yazmaya başladık. gece gündüz
Burası Bomboş!

Burada yeni başlıklar görmek için, birkaç sözlüğe katılabilirsin.
SÖZLÜKLERİ KEŞFET

Genel Kurallar

  • Sözlük Artı kullanıcıları genel kurallara uymak zorundadır.
  • Burası FORUM değildir. Başlıklar bir olay, durum, kavram, isim olmak zorundadır. "elma", "subcommander marcos" ve "kızların çok şişko olması" doğru birer başlık örnekleriyken, "selam naber", "ben geldiiim", "kızlar çok şişko" yanlış birer örnektir.
  • Başlıklara girilen yazılar(entry); birer tanım, örnek, tanım devamı, alıntı olmalı. Örneklerini şurada görebilirsin.
  • Açılan başlıklarda hakaret, ırkçı, cinsiyetçi söylem, kin falan filan... İşte onlar yasak. Ayrıca bir başka yazarın onayını almış olsan dahi kendisi hakkında e-posta adresi, telefon numarası, gerçek adı ve soyadı gibi bilgileri paylaşmak ifşa kapsamına girer ve yasaktır.
  • Sözlük+ başlıkları, çeşitli alt sözlüklerde açılır. Her bir alt sözlük belirli bir konu veya formata odaklanmıştır. Bir alt sözlükte başlık açabilmek için, ilgili alt sözlüğe katılmış olman gerekir. Sözlük+'da istediğin kadar alt sözlüğü takip edebilirsin. Ancak anasayfanın üst gri barında sadece ilk takip ettiğin 7 alt sözlük görünecektir. Diğerlerine TÜMÜ düğmesi vasıtasıyla ulaşabilirsin.
  • Her alt sözlüğün kendi ek kuralları bulunabilir. Bu kurallara uymazsanız alt sözlükten atılabilirsiniz. Alt sözlüklerin sahip ve moderatörleri, kendi alt sözlükleri için ek kuralları belirleyebilir. Alt sözlüklerine uygun olmadığını düşündükleri başlıkları silebilirler.
  • Başlıklarda şahıs çekimleri kullanılmaz. "Eski sevgilinizin sizi terk etmesi" diye başlık açılmaz, "Eski sevgilinin terk etmesi" diye açılır.
  • Başlıklarda tarih formatı şu şekildir: 26 Haziran 2013. Yani başlıkta "23.06.2013" veya "Yirmi üç haziran iki bin on üç" şeklinde tarih belirtmek doğru olmaz. Örnek başlık: "26 Haziran 2013 Fenerbahçe-Guguluspor Maçı"


© copyright 2012 - 2017 sözlük artı
Bu kurallara ek olarak, her sözlük+nın yönetimi kendi kurallarını da duyurabilir. Bu kurallara ilgili sözlük+'nın detaylar bölümünden ulaşabilirsiniz. Bir sözlük+'nın kurallarına uymamanız o sözlük+dan 10 yıla kadar uzaklaştırılmanızla sonuçlanabilecekken, Sözlük Artı genel kurallarını çiğnemeniz Sözlük Artı üyeliğinizin tamamen yasaklanmasına dahi sebep olabilir.